8 Ocak 2013 Salı

       NATURAL MAKE UP....

   Bugün naturel bir gündüz makyajı anlatmaya çalışıcam. Çalışıcam diyorum çünkü yapması Beş dakika ama tarif edip fotoğraf çekince baya zor oldu. Zor olduğu kadarda eğlenceli oldu bazı fotoğraflarda komik çıkmışım çok güldüm.:-)

 Hadi başlıyalım....

 Makyajda en önemli olan kural cildinizin temiz olması ben cildimi yıkadıktan sonra mac temizleme mendilleriyle  yüzümü yinede silerim. Nemlendirici ve göz kremini uyguladıktan sonra artık cildimiz günlük hafif makyaja hazır.


Günlük makyajımda ben bb krem tercih edenlerdenim ve missha bb kremi severek kullanıyorum. Mac Concealer hafif bir yapısı var dogal makyaj için ideal.
Göz kapağıma Mac in  açık pembe bazını sürüp ,kaşımın altını beyaz kalemle aydınlatım.


 Beyaz kalemle göz pınarlarımı, mac in pudra rengi  kalemiylede gözümün iç kısmını ve dudağımın üstünü aydınlattım.

Mac kirpik bazı ve rimeliyle göz makyajını bitiriyorum. "Mutlaka deneyin" iki rimel kullanmaya ihtiyacınız kalmıyacak.Koyu renkli bir pudrayla burnumu inceltiyorum.Burnumun üstünü ve elmacık kemiğimin üstünü aydınlatıktan sonraCok hafif pudra geçiyorum. Pudra clinic kullanıyorum ve senelerdir değişmedi mineralli pudrasını tavsiye ederim.


Allık yves saint laurent en sevdiğim pembesi resimde allık fırçayla tarif ettiğim yere sürün daha fresh gösterir.Kaşımı tarayıp çiziyorum.Dudağımı nemlendirip dudak rengi bir kalemle beliginleştirip makyajımı bitiriyorum.

    Ve Sonuç!


                                                                         1 yorum: